Προγράμματα σχολ. έτους 2009-2010

Το διδακτικό έτος 2009-10 στο Γυμνάσιό μας εκπονήθηκαν τα ακόλουθα εγκεκριμένα Πολιτιστικά Προγράμματα:

ΣΧΗΜΑΤΑ, ΦΟΡΜΕΣ, ΟΓΚΟΙ

EIKAΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ - ΠΗΛΟΠΛΑΣΤΙΚΗ-"ΣΧΗΜΑΤΑ, ΦΟΡΜΕΣ, ΟΓΚΟΙ"

ΒΕΡΣΑΛΙΕΣ

"18ος-19ος ΑΙΩΝΑΣ: Η ΕΝΔΥΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΚΤΟΡΟ ΤΩΝ ΒΕΡΣΑΛΙΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ". ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΒΑΝΓΚΟΓΚ

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ - "ΤΑ ΗΛΙΟΤΡΟΠΙΑ - ΗΛΙΑΝΘΟΙ ΤΟΥ VINCENT VAN GOGH". H ΤΕΧΝΗ ΤΟΥ BATIK

ΕΙΔΩΛΙΑ

"ΛΑΤΡΕΥΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΙΔΩΛΙΑ - ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ - ΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣ". ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥΣ

ΒΥΖΑΝΤΙΝΑ

"ΒΥΖΑΝΤΙΝΑ ΣΚΕΥΗ, ΒΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΙΕΣ". ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΧΡΗΣΤΙΚΩΝ ΣΚΕΥΩΝ

ΑΚΡΙΘΑΚΗΣ

"ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ ΤΙΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ Α. ΑΚΡΙΘΑΚΗ". ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΟΥ, ΕΙΚΑΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΜΙΚΤΑ ΥΛΙΚΑ

ΚΟΣΜΗΜΑ

"Η ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΣ" - ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ

MONA LISA

"ΡΩΜΗ-ΛΟΥΒΡΟ, Η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΕΝΟΣ ΠΙΝΑΚΑ"

Πρόγραμμα ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ MΟΥΣΕΙΟ

Ιστοσελίδα

"ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ - ΔΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ - ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ"

Τα πολιτιστικά προγράμματα εγκρίθηκαν από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής με τη υποστήριξη του Διευθυντή κ. Παπακωνσταντίνου Απόστολου και υλοποιήθηκαν με την εποπτεία, συνεργασία και συνδρομή της υπεύθυνης πολιτιστικών θεμάτων Ανατολικής Αττικής δρ. Γεωργιάδου Ανθής και της υπεύθυνης προγράμματος "Εκπαίδευση και Μουσείο" κ. Λαναρά Χριστιάννας.