Προγράμματα σχολ. έτους 2008-09

Κατά το σχολικό έτος 2008-09 στο Γυμνάσιό μας εγκρίθηκαν και πραγματοποιήθηκαν 1 Περιβαλλοντικό και 8 Πολιτιστικά Προγράμματα.

ΠΕΡΙΑΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ

ΠΕΡΙΑΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: ΕΡΕΥΝΩ - ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ - ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΔΡΑΣΗ

ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΑ

ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΑ - ΣΥΝΘΕΣΗ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΤΟΥ ΜΙΝΩΪΚΟΥ ΠΑΛΑΤΙΟΥ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ ΤΗΝ ΑΝΘΟΥΣΑ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ ΤΗΝ ΑΝΘΟΥΣΑ - ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΤΗΣ, ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΤΗΣ, ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠO ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΛΑΪΚΗ ΑΓΟΡΑ

ΛΑΪΚΗ ΑΓΟΡΑ - ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ - ΥΜΝΟΣ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ. ΠΗΛΟΠΛΑΣΤΙΚΗ

ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΣΗ

ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΣΗ - ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΗΡΩΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΚΟΛΑΖ-ΖΩΑ

ΕΙΚΑΣΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΜΕ ΘΕΜΑΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΑ ΖΩΑ. ΑΠO ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ. ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΟΛΛΑΖ

ΓΑΛΛΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

ΓΑΛΛΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ - ΓΑΛΛΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ - Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΧΟΡΟΣ

ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΧΟΡΟΣ ΚΑΙ ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΕΣ

Τα εκπαιδευτικά προγράμματα εγκρίθηκαν από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής με τη υποστήριξη του Διευθυντή κ. Παπακωνσταντίνου Απόστολου και υλοποιήθηκαν με την εποπτεία, συνεργασία και συνδρομή της υπεύθυνης πολιτιστικών θεμάτων Ανατολικής Αττικής δρ. Γεωργιάδου Ανθής και των υπεύθυνων περιβαλλοντικών προγραμμάτων κ.Αγγελίδου Ευαγγελίας και κ.Κρητικού Ελένης.